מסע בעקבות ישוע

מסע אל אהבה וחמלה, מקומות מקודשים, ידע קדום

כרמל, גליל, כנרת, בקעת הירדן, מדבר יהודה וירושלים

בהנחיית שמואל שאול

במעמד הר סיני קיבל משה את התורה וגרם למהפכה מחשבתית ודתית בכך שהביא לעולם את האמונה באל אחד. שנים רבות אחריו הביא ישוע העברי (ישו) את מסר האהבה והחמלה, מסר זה נדחה ע"י היהודים, אך נטמע במרקם האנרגטי של האדמה, ויצר מערכת דתית חדשה, הנצרות, שככל שהתרבו השנים ועבתה המסגרת והמערכת, התנתקה לחלוטין מהמסר הטהור שהביא עמו ישוע.

האהבה והחמלה של ישוע הם חלק מנוף ארצנו, מנוף אדמתנו, צליינים רבים עולים לרגל למקומות אלו כל שנה, ועדיין ,גם אלפיים שנה אחרי ,דוחים בני העם היהודי את המסר של ישוע. דחייה זו יוצרת נתק בין יושבי הארץ למרקם האנרגטי המקומי, ומנציחה את הדואליות בין העמים.

מטרתו של מסע זה הוא ללכת בדרכו של ישוע העברי, בן למסדר האיסיים, לעבוד עם ניצוץ רוחו ונשמתו, לבקר בנופים ובמקומות שבהם פעל, להטמיע ולפתח בתוכנו את האהבה והחמלה, לגשר על הנתק בין היהדות לדמותו של ישוע, ולעזור להביא שלום לאדמתנו ולכל יושביה.

במהלך המסע נתייחס להשתייכותו של ישוע למסדר האיסיים, נדבר על בתי הספר השונים של האיסיים, בתי הספר בכרמל, בנצרת, במדבר יהודה ויש האומרים אפילו במצרים, ונעבוד עם התודעה והידע שלהם.

האיסיים היו המסדר הרוחני האחרון בארץ שהיה לו קשר ישיר עם הידע והאנרגיות של שבט העברים ועם מסע יציאת מצרים. לבני המסדר היה ידע רוחני גבוה, אותו הם הסתירו במגילות גנוזות ובקודים עתיקים. ידע זה כלל טכניקות גבוהות ששימשו להרחבה עצומה של התודעה ולתהליך של התעלות. טכסים מסתוריים, תפילות סודיות, וטכניקות שמעולם לא יצאו החוצה ,היו על סדר חיי היום יום של בני המסדר. משמעת רוחנית ואתיקה קפדנית היו הכרחיים לבצוע הטכסים ותרגול הטכניקות. השילוב של הידע הגבוה והמשמעת הפנימית ,הפכה מסדר זה לאחד המרתקים בהיסטוריה. חלק מתפקידו של ישוע ושל יוחנן המטביל היה להוציא את ידע זה החוצה ולחבר את העם עם הידע והאור של בני האיסיים.

בכל המקומות אליהם נגיע, נשלב עבודה עם האנרגיה והתודעה של המקום, נעבוד עם ניצוץ הרוח של ישוע ובני האיסיים, נשלב תפילות, טכסים ומדיטציות ובעיקר נלך עם כל מה שיבוא מהמקומות עצמם.

אנו מאמינים שחוויה יוצאת דופן של התעוררות והתגלות גלומה במסע שכזה, אנו מאמינים שמסע בעקבות ישוע חשוב לריפוי ולאחדות של אדמת ישראל, ושמזע שכזה יכול לקרב את העמים.

תוכנית המסע:

יום 1– טכס פתיחה בהר שוקף, טכס טבילה בואדי שיח, כנסיית הבשורה

ניפגש בשעה שמונה בחורבת רקית, נעלה להר שוקף, הלב של הכרמל הירוק, ונערוך טכס פתיחה, קריאה והתכוונות, משם נמשיך לואדי שיח, לטכס טהרה. נמשיך לביקור בכנסית הבשורה בנצרת. לינה באזור הכינרת.

יום 2 – טכס טבילה בירדן, מערת ישוע בטבחה, קבר הארי הקדוש

נתחיל את היום בטכס טבילה מיוחד בנהר הירדן, משם נמשיך להר האושר ומערת ישוע בטבחה, נעלה לקברו של הארי הקדוש בצפת, לינה באזור הכינרת.

יום 3 –  ירדנית, נהרים, קסר אל יהוד, מדבר יהודה

נבקר בירדנית, האתר שבו טובלים הצליינים עולי הרגל, נמשיך לאורך הבקעה לקסר אל יהוד אתר הטבילה המקורי של יוחנן המטביל (הביקור במקום תלוי באישור בטחוני), ונסיים בטכס רחצה ובוץ בים המלח.

יום 4 –  הר סדום ומערת סדום, מצדה

בבוקר נבקר במערת סדום המופלאה והיחידה במינה, משם נמשיך למצדה, נעלה בשביל הנחש, ונהנה מתצפית מופלאה לעבר ים המלח והרי מואב. לינה בחניון נחל צאלים

יום 5 – נחל ערוגות, טהרה בדגש מים

נקדיש את היום לפשטות וטהרה בטבע המופלא של נחל ערוגות, נשתכשך במים הזורמים,  נהנה משלל צפורים ובעלי חיים, ונתפעל מהמצוקים הרמים והמופלאים של נחל ערוגות. אחר הצהרים ניסע לעבר מצוקי דרגות -חניה ולינה במקום.

יום 6 – מצוקי דרגות, קומרן, מנזר יוחנן במדבר

נקום לזריחת השמש העולה מעל הרי מואב, סיור קטן במקום ואחריו נמשיך לקומראן. מקום זה שימש מעון לאיסיים ובו נתגלו המגילות הגנוזות. אנו נבקר בערוץ התחתון, האנרגיות בקומראן הן יוצאות דופן- במרקם ארצנו זהו מקומה של צ'קרת הלב הקוסמי, שבה כאשר

חווים אהבה וחמלה לכל היצורים הברואים ,מתחילה חווית ההתעלות. מקומרן נעלה אל ירושלים ונבקר במנזר יוחנן במדבר, זה מקום מופלא ובו נערוך טכס טהרה לפני הכניסה לירושלים. לינה באזור ירושלים

יום 7 – חדר הסעודה האחרונה בהר ציון, גת שמנים, הויה דולורוזה, כנסית הקבר והכותל המערבי

נתחיל בהר ציון ונבקר בחדר הסעודה האחרונה, אחר כך נמשיך לאורך החומה עד לכנסיית גת שמנים, ממנה נעלה אל שער האריות ונלך לאורך הויה דולורוזה עד לכנסיית הקבר, מקום העליה לשמים של ישוע, נסיים בטכס סיום בכותל המערבי.

תנאים ודרגת קושי

הדגש לאורך כל המסע הוא על חיבור מדיטטיבי -תודעתי לעולמות פנימיים ועליונים. מסע זה אינו מיועד למטיבי לכת והוא שווה לכל נפש. הביקור במערת סדום הוא הרפתקני ,אך אין בו זחילות ארוכות, קצת גמישות וחיוך מספיקים! מלבד זה , אין קשיים פיסיים במהלך הסדנה. הלינה והבישול בתנאי שדה, והאוכל צמחוני, פשוט ומזין.

מי ייתן וכל היצורים הברואים יהיו מאושרים

סגור לתגובות.