עליה לרגל אל כוכב השלג

מסע רוחני אל פרו ובוליביה, כולל פסטיבל Collor Riti

בהנחיית שמואל שאול

20 ימים

פעם בשנה בסוף השנה האינקאית עולים ילידי האנדים אל העמק של Sinakara בגובה 4600 מטר, שם הם חוגגים את ראש השנה האינקאי ,הקשור להופעת הפליאדות בשמים. הפליאדות הם קבוצה של 11 כוכבים ,שבשפת בני בקיצו'אה נקראת כוכב השלג. במשך 4 ימים וארבע לילות הם חוגגים, רוקדים, מנגנים ושרים בטבע מופלא, בין נופי קרחונים ועל קרחונים, זהו ללא ספק מהמיוחדים והמרשימים שבפסטיבלים של דרום אמריקה.

במסע זה נרצה להגיע אל פסטיבל ה Collor Riti, להצטרף אל החוגגים ולהתחבר אל העומק הרוחני העצום שבשורשו של הפסטיבל, הקשור לתרבות השמאנית של האנדים. אבל לא רק פסטיבל מדהים יש במסע זה, אלא גם ביקור בקוסקו הבירה האינקאית היפיפיה, בעמק הקדוש עם הכפרים והשווקים הצבעוניים, עליה אל המצו' פיצ'ו- אחד האתרים היפים בעולם ומיותר להרחיב, ואגם הטיטיקקה, שהוא המרכז הרוחני הנקבי הראשי של כדור הארץ ואחד המקומות היפים והעצמתים שיש בכלל.

זהו לא סתם מסע, זהו מסע רוחני אל אחד המקומות הייחודיים והמרגשים שיש בפלנטה ארץ. מסע אל מסורת עתיקה ואל תרבות שמאנית הקשורה בנשמתה ובליבה אל הטבע, אל אימא אדמה, מסע אל אתרים מקודשים ואל היסטוריה מפוארת, מסע אישי אל מרחבי טבע מופלאים, אל מקומות שכל אחד חולם עליהם. זהו מסע פנימי אל השקט שבתוכנו, אל מרחבי התודעה שבתוכנו, אל חוויה רוחנית שהדרך הטובה ביותר להגדיר אותה היא 'מתנה', מתנה לעצמנו.

במהלך המסע ניכנס אל עומקי המחשבה והפילוסופיה האנדית, נערוך טכסים עם שמאנים מקומיים, ונלמד כיצד לחוות את המימדים האנרגטיים של הטבע.

נתחיל בעיר קוסקו. בשביל בן האנדים קוסקו היא מרכז העולם, המקום אליו יחלום כל אדם לעלות ברגל, ולו פעם אחת בחייו. מקדשים מפוארים, סמטאות עתיקות, ארכיטקטורה אינקאית וקולוניאלית, ואינדיאנים בני שבט הקיצ'ואה. נטייל באתריה של קוסקו ובעמק הקדוש. משם נמשיך אל המצ'ו פיצ'ו, ללא כל ספק אחד מפלאי העולם. המצוקים החדים, הנוף מסביב הופכים את הביקור בעיר ,ותה לא גילו הספרדים מעולם,לחוויה ייחודית במינה.

מקוסקו נסע אל Mawayani משם נעלה לרגל לארבעה ימים של פסטיבל ה Collor Riti, ומשם נדרים לעבר אגם הטיטיקקה, זהו אחד המרכזים החשובים בפלנטה כולה. נטייל לאתר הקבורה של סיאווסטני, נשוט אל אי בלב האגם ונבלה בו יומיים, נבקר באי השמש והירח וגם נטייל באזורים לא מוכרים של האגם.

מאגם הטיטיקקה נמשיך אל עבר שער השמש המפורסם של תרבות Tiwanaco, ואל העיר לה פז

שנמצאת במישורי האלטיפלנו הגבוהים,נבקר בשווקיה הצבעוניים, וברחובותיה הססגוניים.

תוכנית הטיול

יום 1
טיסה דרך אירופה, אל העיר לימה שבפרו.

יום 2
נקום השכם בבוקר ונטוס אל קוסקו, הבירה הארכיאולוגית של פרו ומרכז העולם של תרבות האינקה. את הבוקר נקדיש למנוחה והתאקלמות, אחר הצהרים נבקר במקדש השמש.

יום 3
נצא לסיור באתרים שמסביב לקוסקו, נבקר בפיסק קנקו, טמבו מאצ'י והסקסווהאמאן

ימים 4 – 5
אל המצ'ו פיצ'ו.
ניסע ברכבת מקומית אל המצ'ו פיצ'ו,ביום הראשון נלך מקילומטר 104 ועד המצו' פיצ'ו , ונרד לישון בכפר הציורי Aguas Calientes .למחרת נבקר באתר ונקדיש זמן למדיטציה בנקודות האנרגיה השונות. נעלה אל ההואינה פיקצ'ו ולקראת ערב נרד שוב אל הכפר Aguas Calientes, שם נרחץ במעיינות המים החמים שבאזור.

יום 6 – את הבוקר נקדיש לטיול אחרון בנוף המופלא ולרחצה במעיינות החמים שליד הכפר, ובצהרים ניסע ל Ollantatambo ,שם נבקר באתר המקומי, לינה במקום.

יום 7 – יום חופשי בעמק הקדוש, ננצל את הזמן למנוחה, מדיטציה, וטיולים בנוף העמק.

יום 8 – נחזור לקוסקו דרך המלחות של Maras, והכפר צ'ינצ'רוו.

ימים 9 – 13
אל כוכב השלג
ביום הראשון ניסע עד Mawayani משם נעלה לעמק של Sinakara, את הימים הבאים נבלה באווירת הפסטיבל. ביום ה 11 נעלה עם קבוצות הריקוד אל הקרחונים, וביום ה 12 נצא עם כל עולי הרגל להליכה עד לכפר Tayankani. ביום 13 נמשיך לאגם הטיטיקקה, בדרך נבקר באתר הקברים העתיקים של Silluastani ,מקום טוב להתייחס אל מסורת המוות בתרבות הקדומה. נמשיך אל מישורי האלטיפלנו ואל העיר פונו ומשם אל הכפר Choquito.

יום 14
בבקר נבקר במקדש הפוריות בצ'וקיטו ואחר כך נצא בשיט אל האי Amantani, שם נישן עם משפחות מקומיות.

יום 15
בבקר נבקר במקדש אימא אדמה שבראש האי ואחר הצהרים נחזור לפונו.

יום 16
נחצה את הגבול לבוליביה ונשוט בסירה לעבר השמש שם נמצא המקדש Pillkokaina השייך לבורא העולם, זהו מקום ייחודי במינו, לינה על אי השמש.
יום 17
נשוט לאי הירח שם נבקר במקדש Inaq Uyu המוקדש לבתולות השמש, אחר כך נחזור בשיט אל Copacabanaשם נבקר בכנסיה של הבתולה המקומית ונצפה בטכסים המיוחדים המתנהלים בפתח הכנסייה, אחר הצהרים חופשי לסיורים באזור.

יום 18
נסיעה ללה פז דרך אתר העתיקות של . Tiwanaco, תרבות Tiwanacoהייתה אחת מהתרבויות המפוארות ביותר שצמחו ביבשת אמריקה הדרומית, נבקר במקדש Kalasasaya, בשער השמש המפורסם, בפירמידה של Akapana, ובמקדש התת קרקעי. בערב נגיע אל לה פז שביחד עם להאסה הטיבטית היא העיר הגבוהה ביותר בעולם

יום 19
יום חופשי לסיור בשווקים של לה פז, בשוק המכשפות, בשווקי האוכל ובשלל שווקי עבודות האומנות של לה פז.

יום 20
טיסה לכוון תל אביב, הגעה ביום 20

מי ייתן וכל היצורים הברואים יהיו מאושרים

סגור לתגובות.