2011 זה כמעט 2012

והפעם: מה נדרש מאתנו בשנה הקרובה, ריפוי דרך הטבע – סוף שבוע בנחל צבירה והר מסור, בסוד החודש העברי עם אילניה קור, מסע יציאת מצרים, סדנה עם מרקו פוגצ'ניק

שלום לכם

קודם כל מגיע לנו מזל טוב – האתר החדש עלה לאויר ואתם מוזמנים להיכנס ולהגיב, זו הכתובת www.nehara.org

חלפנו ועברנו לשנת 2011, באופן אישי ראש השנה הגרגוריאני לא מדבר אלי, אני יותר בעניין זה העברי, וזה השמשי ב 21 לדצמבר, שלשניהם יש מהות גדולה בחיי, ובכל זאת חלפה עברה לה עוד שנה אזרחית, ופתאום 2011 מרגיש מאוד קרוב ל 2012.

על פי לוח המאיה שנת 2012 היא סוף עידן, בשנה זו העולם הזה מגיע לקיצו ועולם חדש נולד, האם זה אומר שאנחנו צפויים לאסונות, לאפוקליפסה בשנה הקרובה, אני לא ממש יודע לומר מה שבטוח אנחנו כבר בתקופה מעניינת שבה תודעת אימא אדמה זועקת במפורש – ראו דברים זזים.

בקיץ נכחתי בשטפונות בלאדאק שבצפון הודו, מאות אנשים נספו, בסמוך בפקיסטן אלפים הלכו לעולמם מאותם שטפונות. לא מזמן האש השתוללה בכרמל, ואחריה הגיעו מים רבים ורוחות שלא היו שנים בארץ, ועכשיו גם האדמה רועדת, קלות מאוד אצלנו בעמק בית שאן, וחזק יותר בצפון ארגנטינה. הטבע מדבר.

באירופה יש חורף שלא נראה שנים, כך גם בארצות הברית, ואצלנו 'אין חורף' שכמותו לא נראה שנים. משהו קורה בטבע, וכמשהו קורה בטבע כדאי להקשיב.

אני מנסה להבין מה קורה, אבל לא ממש מצליח, אני רק מרגיש שדברים משתנים, התחושה החזקה היא שאימא אדמה רוצה ממני (מאתנו?) להסכים ללכת אל הלא נודע, להיות מוכן לכל, ולדעת להגיב מהר למציאות משתנה. זה דורש ממני (מאתנו?) לחדד את החושים, להתמיד ולהשתדל להישאר עם לב פתוח, ולהגיע לתודעה בהירה וצלולה, כזו שאינה מחפשת בטחון וודאות אלא כזו  שנוכחת בכאן ועכשיו, בגמישות ובמוכנות לשנות צורתה.

חשוב להתייחס לכל מה שקורה לא דרך עדשה של טוב או רע, אלא דרך מפגש עם התנועה, השינוי וההתחדשות שהיא מביאה. זה לא תמיד פשוט אבל מן הראוי להתמיד ולנסות.

יהיה מעניין בשנה הקרובה, בתחושתי הטבע ימשיך וידבר ובעוצמה גדולה יותר, ואני קורא לכולנו לעשות כל מאמץ להקשיב לו ולעבוד עימו בהרמוניה. כשהטבע מביא עימו רוח של שינוי, זו ההזדמנות של כל אחד מאתנו לתפוס רוח גבית ולהשתנות בעצמו.

באופן אישי אני אנסה להרחיב את פעולותי עם הטבע, ולתרום מהניסיון והבשלות שרכשתי בעבודתי עם האימא הגדולה למען תועלת הכלל. בסדנאות הקרובות אני אשים דגש על ריפוי דרך הטבע, שיכלול בתוכו גם את ההקשבה והחיבור לכל מה שקורה עכשיו.

בסוף השבוע האחרון של חודש ינואר, תתקיים סדום ראשונה בדגש זה בצפון הערבה.

27- 29 לינואר – ריפוי דרך הטבע: סוף שבוע בהר מסור ונחל צבירה.

במהלך סוף השבוע נלמד כלים של חיבור למימדים השונים של הטבע, ונשתמש בטכניקות ריפוי הכוללת מדיטציה, תנועה וטכסים. צפון הערבה הוא אזור המזכיר את ערש הבריאה, נוף פתוח ורחב, משורים ציוריים, עצי שיטה, שקט ועומק, יוצרים מרחב שכולו הוד קדומים. הר מסור הוא ההר הבולט באזור, הוא אינו גבוה, והטפוס אליו אינו קשה, ועדיין הנוף הנשקף מפסגתו הוא רחב ועצום. נחל צבירה הוא יובל של נחל נקרות, אזור מקסים שיש בו כוחות ריפוי מיוחדים. מזג האוויר בעונה זו של השנה הוא אידיאלי לביקור בערבה.

הכוונה של הסוף שבוע היא להיות עם ולפגוש את הטבע ברבדים השונים שלו, הגשמי, האנרגטי והרוחני, ולעבור דרך מפגש זה תהליך  של ריפוי אישי.

פרטים מלאים בלינק:

http://nehara.org/2011/%D7%A2%D7%9D-%D7%94%D7%98%D7%91%D7%A2/arava/

ועוד אצלנו:

18 לינואר – בסוד החודש העברי, והפעם בסוד הריפוי של חודש שבט בהנחיית אילניה קור:

במפגש זה אילניה תתמקד בעבודה הפנימית עם האור, באופן שבו אנו חווים ומגלים  את האור ובתהליך הפנימי שנבנה מתוך מגע זה. המפגש יתקיים בסמוך לגילוי מלא של הלבנה וקרוב לחג טו בשבט – ביום שלישי 18.1 בשעה 19:30 בדיוק בסטודיו של רונית שפילר- רחוב הזמיר 4, פתח תקוה. ההרשמה למפגש מראש. במייל- ilaniya@netvision.net.il

7–21 אפריל, מסע יציאת מצרים כולל ליל סדר בהר סיני -בהנחייה אוהד אזרחי ושמואל שאול

והשנה נצא הרחק מהדרום הרחוק באבו סימבל, אסואן ולאורך הנילוס ומקדשיה המפוארים של מצרים, תל אל עמרנה, פירמידות, ליל סדר בהר סיני, וסיום במדבר יהודה וירושלים.  פרטים מלאים בקרוב.

12-15 אפריל סדנה עם מרקו פוגצ'ניק בכרמל.

מרקו  מתמחה בעבודת ריפוי  המרקם האנרגטי של הטבע,  ומוביל פרויקטים העוסקים בנושאים אלה בארצות רבות בעולם.  הוא אחד המורים המובילים בתחום,  אישיות טהורה וצנועה המקדישה את עצמה בדבקות ובאהבה לריפוי האדמה. זו תהיה הסדנה השביעית של פוגצ'ניק בישראל בעשור האחרון. לקבלת פרטים מלאים, שלחו מייל או פנו לגלעד אלון ב: giladallon1@gmail.com

מי שרוצה להתעדכן בעבודתו של מרקו יכול להיכנס לאתר שלו באינטרנט http://www.markopogacnik.com/

מי יתן וכל היצורים הברואים יהיו מאושרים

שמואל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *