474, תל אל עמרנה ומרתון טבריה

והפעם: על המספר 474, תל אל עמרנה ומרתון טבריה, מסע יציאת מצרים, ריפוי דרך הטבע – סוף שבוע בנחל צבירה והר מסור, בסוד החודש העברי עם אילניה קור

שלום לכם

השבוע קוראים את פרשת 'בשלח' בה בני ישראל חוצים את ים סוף וכולם מגדול עד קטן נמצאים במדרגה של נס, משלושת הפסוקים המתארים את חציית הים (שמות, פרק יד', פסוקים יט-כ-כא) נגזרים 72 שמות השם, שהכוח והאור שלהם גם הוא נחשב במדרגת הנס, זה כנראה ענין הידוע לכל, מה שפחות ידוע הוא שכשיצאו העברים ממצרים הצטרפה אליהם קבוצה של מצרים שכינויה בתנך 'ערב רב'.  חלק מקבוצה זו בחוויה שלי, היו כהנים מצרים שהשתייכו לבית הספר של אחנאתון, וכשהמהפכה שלו להפוך את מצרים למונותיאיסטית כשלה הצטרפו למשה ולשבט העברים ליציאת מצרים. ברובד אישי אני מרגיש קשר עמוק לקבוצה זו, ולתל אל עמרנה מקום מושבה ומושבו של אחנאתון.

באחת הפעמים שבקרתי בתל אל עמרנה לפני כשנתיים, עלתה בתודעתי קבוצה זו, ונתבקשתי להסתכל על הגימטריא שלה 474. היה זה קוד שפתח בפני שערי שמים, צרופים שונים עלו בתודעתי, 'גל אמת', 'אהיה הוא אמת', ועוד…, כשהבנתי שגם למילה 'דעת' גימטריא של 474 בקע מהמקום, מתוכי אור גדול.

באוקטובר האחרון, נרשמתי למרתון טבריה, כמה ימים אחרי שגמרתי את כל הסדרי ההרשמה ראיתי שמספר החזה שקבלתי לריצה הוא 474. זה היה אישור מיתי מבחינתי שאני עושה את הדבר הנכון.

ביום חמישי האחרון, רצתי את המרתון, זו הייתה הרבה מעבר לריצה ארוכה של 42 ק"מ, עם המספר 474 על גופייתי, רצתי אמנם מסביב לכינרת, אבל בעיקר הרגשתי מחובר יותר ויותר לתל אל עמרנה, ול 'דעת' הבוקעת מהמקום המופלא הזה. ככל שהתפתחה הריצה, הרגשתי שאיני רק רץ מרתון אלא אני גם מחדש משהו ביני ובין עצמי ובין עולם הרוח.

לסיפור המלא http://nehara.org/2011/articles/marathontiberia/, שווה לקרוא. ארצה לשמוע מה דעתכם כלומר ה'דעת' שלכם.

הללויה ל 474, צרופים משמעותיים אחרים של מספר זה הם: היכל הקדש, עץ השדה, אחתי כלה, אני במילוי + אין במילוי (אלף, נון, יוד + אלף, יוד, נון), ו 'אני אין' הוא אחד הקודים החשובים ביותר שיש בקבלה.

ועוד באותו עניין, בזכות הקשר עמוק לאורו של משה ולעניין יציאת מצרים, אני חוזר למסע זה שוב ושוב, וגם השנה ב 7 לאפריל, אנחנו, אוהד אזרחי שותפי לדרך ואני, נצא לסע המופלא הזה והפעם נערוך מסע חגיגי במיוחד, מסע שיביא עימו אור לחזון משותף שאנחנו יוצרים ביחד עם עוד חבורה רחבה וטובה של אנשים, והוא 'נביעה' האקדמ-יה העברית של הרוח. השנה את מסע יציאת מצרים נתחיל בדרום הרחוק, באבו סימבל, ומשם נעלה לאורך הנילוס עד הפירמידות, כשבעצם התכנית של מצריים הוא שוות ערך למסע מלא שבמצרים, אך לא נסיים בפירמידות, אלא נמשיך בעקבות משה אל הר סיני, שם נחגוג את ליל הסדר על ג'בל קתרינה, זוהי מאין מסורת אישית שהתפתחה עם השנים, וחוויה ייחודית ומופלאה במינה. לפרטים מלאים על המסע: ראו כאן

ועוד אצלנו

27- 29 לינואר – ריפוי דרך הטבע: סוף שבוע בהר מסור ונחל צבירה.

במהלך סוף השבוע נלמד כלים של חיבור למימדים השונים של הטבע, ונשתמש בטכניקות ריפוי הכוללת מדיטציה, תנועה וטכסים. צפון הערבה הוא אזור המזכיר את ערש הבריאה, נוף פתוח ורחב, משורים ציוריים, עצי שיטה, שקט ועומק, יוצרים מרחב שכולו הוד קדומים. הר מסור הוא ההר הבולט באזור, הוא אינו גבוה, והטפוס אליו אינו קשה, ועדיין הנוף הנשקף מפסגתו הוא רחב ועצום. נחל צבירה הוא יובל של נחל נקרות, אזור מקסים שיש בו כוחות ריפוי מיוחדים. מזג האוויר בעונה זו של השנה הוא אידיאלי לביקור בערבה.

הכוונה של הסוף שבוע היא להיות עם ולפגוש את הטבע ברבדים השונים שלו, הגשמי, האנרגטי והרוחני, ולעבור דרך מפגש זה תהליך  של ריפוי אישי. פרטים מלאים בלינק: ריפוי דרך הטבע

18 לנובמבר – בסוד החודש העברי, והפעם בסוד הריפוי של חודש שבט בהנחיית אילניה קור:

במפגש זה אילניה תתמקד בעבודה הפנימית עם האור, באופן שבו אנו חווים ומגלים  את האור ובתהליך הפנימי שנבנה מתוך מגע זה. המפגש יתקיים בסמוך לגילוי מלא של הלבנה וקרוב לחג טו בשבט – ביום שלישי 18.1 בשעה 19:30 בדיוק בסטודיו של רונית שפילר- רחוב הזמיר 4, פתח תקוה. ההרשמה למפגש מראש. במייל- ilaniya@netvision.net.il

מי יתן וכל היצורים הברואים יהיו מאושרים

שמואל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *