מסע יציאת מצרים

מסע רוחני מעבדות לחרות בעקבות משה ושבט העברים
מאבו סימבל בדרום הרחוק, לאורך הנילוס, לוקסור, תל אל עמרנה, פירמידות, ירח מלא וליל סדר בראש הר סיני ומשם לארץ המובטחת
בהנחיית אוהד אזרחי ושמואל שאול – אפריל 2011

תאריך: 7 – 20 לאפריל 2011

מסע יציאת מצרים הוא אחד המסעות הרוחניים המרגשים והמשמעותיים בהיסטוריה. אין עוד מסע כזה שנחגג מאז שוב ושוב כל שנה. זהו מסע מעבדות לחרות, ממצב תודעה של תלות, התניה ועבדות פנימית למצב תודעה של חופש.

מסע יציאת מצרים המקורי סימן מהפכה מחשבתית, תודעתית ותרבותית בהיסטוריה של העולם, הוא האירוע המכונן שהטמיע את המונותיאיזם בעולם. הוא האירוע המכונן של חציית ים סוף, מעמד הר סיני והסיום בארץ המובטחת. ברובד פנימי אלו שלושה שלבים מהותיים בדרך הרוחנית:

  1. חציית הים משולה לחציית עולם הנפש
  2. מעמד הר סיני מתאר את החיבור הפנימי לאלוהות ואת קבלת התורה האישית והתחייבות לחיות מתוך תודעת שרות
  3. ההגעה לארץ המובטחת, ל"ארץ טובה ורחבה", לארץ "זבת חלב ודבש" מקבילה לשלב בו אדם מתבסס במקום פנימי בו יש לו בטחון, הוא מארגן את חייו על פי דרכו שלו, מתוך חרות, ומוצא בזה תענוג של אור רוחני וגשמי גם יחד

הנופים, המקדשים והאתרים לאורך המסע הם יחודיים, והמקומות עוצמתיים בצורה יוצאת דופן.
דמיינו לעצמכם לבקר במסע אחד גם במקדשים המפוארים של אבו סימבל, גם בקברי המלכים של הפרעונים, במקדשים של איזיס, חורוס, חתחור, אוסיריס, בתל אל עמרנה, במקום מושבו של פרעה אחנאתון שניסה להכניס את המחשבה המונותיאיסטית למצרים לפני ימי משה, לבקר בפירמידות של גיזה, שהן עצומות באורן, בהר הגבוה של סיני והמרחבים המופלאים של המדבר הקסום הזה, ולבסוף להגיע לישראל ולהרגיש מה ניתן ליצור כתרבות חדשה ב"ארץ המובטחת".

מסע יציאת מצרים הוא מסע עצום בכל הרבדים והממדים, בואו לחוות ולהיות.

תכנית המסע:

7  אפריל 2011 –  יום 1

הגעה לקהיר, התאספות ומשם יציאה ברכבת לילה לאסואן

לינה בקרון שינה ברכבת

8 אפריל 2011 – יום 2

נגיע לאסואן בשעות הבוקר המאוחרות ונמשיך למנוחה קצרה במלון, לאחריה נבקר באי פילה היושב בתוך היאור, שם נבקר במקדשיהן המדהימים של האלות איזיס, וחתחור.

לינה – מלון באסואן

9 אפריל 2011 – יום 3

נבקר במקדשים המופלאים באבו-סימבל. מקדשם אלו הורמו מהמים כאשר נבנה סכר אסואן, וכשרואים את המקדשים העצומים זה נראה פלא. הביקור באבו סימבל הוא חוויה יוצאת דופן. לאחר הביקור נחזור לאסואן. אחר הצהרים חופשי. לינה במלון באסואן.

10 אפריל 2011 – יום 4

נסיעה ללוקסור, בדרך נבקר במקדש בקומומבו ובמקדש המופלא של חורוס באדפו, אחר הצהרים נגיע ללוקסור ואחר מנוחה קלה נבקר בשעות הערב במקדש לוקסור. לינה במלון  בלוקסור.

11 אפריל  2011 – יום 5

נחצה את הנילוס לצדו המערבי ונבקר בעמק המלכים. נרד אל מתחת לאדמה לקברים המרהיבים, אחר כך נמשיך אל מקדשה של  חשפסות ואחר הצהרים נבקר במקדש קרנק המפואר. לינה במלון בלוקסור.

12 אפריל 2011 – יום 6

נעלה צפונה מלוקסור ונבקר בדנדרה ואבידוס. המקדש לאלה חתחור בדנדרה הוא ייחודי במינו. לקראת ערב נמשיך באוטובוס אל העיר מינייה .לינה במלון במיניה.

13 אפריל 2011 – יום 7

זהו יום מיוחד במינו בו נבקר בתל אל עמרנה, עירו של אחנאתון. בשעות אחר הצהרים נמשיך באוטובוס חזרה לקהיר . לינה במלון בקהיר.

14 אפריל 2011 – יום 8

נצא לביקור בפירמידות של מיידום ודחשור. לינה במלון בקהיר.

15 אפריל 2011- יום 9

נבקר בפירמידות המפורסמות שבגיזה. נשתדל להיכנס לחדר המלך בפירמידה הגדולה, אחר כך נמשיך לספינקס, הנמצא בסמוך לפירמידות, וננסה לענות על החידות שישאל אותנו… לינה במלון בקהיר.

16 אפריל 2011  – יום 10

חציית ים סוף (באוטובוס…) ונסיעה להר הגבוה של סיני, הגעה לכפר הבדואי בסנטה קתרינה, התארגנות, קניית אוכל, שכירת גמלים וכניסה לשטח. לינת שטח במחנה בדואי מקסים בין ההרים.

17 אפריל 2011  – יום 11

יום של הכנות באזור המחנה: טקסים אישיים, לימוד פנימי בקבוצה, והתכוונות אישית לקראת ליל הסדר.
לינת שטח במחנה

18 אפריל 2011  – יום 12

ליל הסדר – נעלה על פסגת ג'בל קתרינה שהוא ההר הגבוה בסיני, שם נחגוג ליל סדר אלטרנטיבי ויוצא דופן על ראש הר סיני, בנופים שמימיים, ירח מלא, וחיבור אותנטי לנוכחות נשמתו של משה ולאור הרוחני היחודי של ליל הסדר, מנסיון רב שנים – זו אכן חוויה מדהימה.

לינת שטח על ראש ההר

19 אפריל 2011  – יום 13

נרד מג'בל קתרינה, ונקדיש את היום להטמעת האור שקבלנו

לינת שטח בבוסתן

20 אפריל 2011  – יום 14

נצא ממהרים לכפר, ומשם נמשיך לישראל, נגיע לתאבה, שם נעשה טכס סיום למסע מופלא

* אופציה :  סיום בירושלים, אם יהיו לנו מספיק רכבים פרטיים נעלה בחד לירושלים ונעשה בה את טכס הסיום.

על המנחים

אוהד אזרחי הינו רבי בתנועה ליהדות מתחדשת (Jewish Renewal), מורה לקבלה וממחדשי הדרך העברית. בשנת 2000 הקים את "קהילת המקום" שפעלה כאשרם עברי ראשון במצוקי דרגות עד 2005 ואת "השבט העברי" שפעל בגליל עד לשנה האחרונה. הוא עומד בקשרי עבודה עמוקים של שנים רבות עם שמאנים ואנשי ריפוי אינדיאנים, עם מורים בודהיסטים, אנשי זן ואנשי רוח מתחומים רבים. אוהד כתב ספרים ומאמרים רבים בחקר בקבלה והמיתוס העברי. הוא מלמד ומנחה קבוצות בארץ, בארה"ב ובאירופה.

שמואל שאול לומד ומלמד שאמאניזם עברי, משלב את הגישה השאמאנית עם הרוח העברית ותורת הקבלה. הוא מעביר קורסים וסדנאות בארץ ובעולם במגוון תחומים:  עבודה עם התבונה של הטבע , ללכת בפרדס הקבלי, עבודה עם תודעת החלימה, סוד האותיות העבריות , דרך החניכה המצרית וטכניקות שונות של ריפוי. במשך 16 השנה האחרונות שמואל מוביל מסעות רוחניים בארץ ובעולם, הוא מגיש תוכנית ברדיו מהות החיים, וכתב מאמרים רבים לירחונים חיים אחרים ומסע אחר.

בימים אלו – אוהד ושמואל, ביחד עם צוות רחב של אנשים טובים, מקימים את "נביעה – האקדמ-יה העברית של הרוח".

מחיר :

1640$  בהרשמה עד ל 15 לפברואר

1700$ בהרשמה עד 10 למרץ

1760$ אחרי ה 10 למרץ

מכיוון שצריך להוציא ויזה למצרים, בעלי דרכון ישראלי בלבד יכולים להרשם עד 12 יום לפני המסע

תוספת לחדר יחיד: (יתברר בהמשך)

המחיר כולל: את כל הסיורים, כניסה לכל האתרים (מלבד הפירמידה הגדולה בגיזה), הסעות, מדריכים, גמלים, לינה במלונות מצרים ובקמפינג בסיני, ארוחות בקר במצרים, כלכלה מלאה בסיני.

המחיר אינו כולל – 70$ לקופת תשר המיועדת למדריכים מקומיים ולשירותי קרקע, אשרה למצרים, הגעה לקהיר, אנחנו מתכננים להגיע לאילת ומשם באוטובוס לקהיר  (בערך 15$), לחילופין אפשר גם לטוס לקהיר ולפגוש אותנו שם (בערך 350-400$), מסי נמל, ביטוח רפואי וביטוח לציוד, כל שאר הארוחות, וכניסה לאתרים שאינם כלולים בתוכנית.

דמי הרשמה – 250$.  את שאר הסכום אפשר לשלם בעוד 3 תשלומים שווים.

דמי ביטול :עד שבועיים לפני הטיול דמי ההרשמה בלבד, משבועיים לפני המסע ועד יום היציאה 50% ממחיר הטיול, מתאריך יציאת הטיול יחויבו דמי תשלום מלאים.

מי ייתן וכל היצורים הברואים יהיו מאושרים

סגור לתגובות.