ללכת בפרדס – שער החלימה

שמאניזם עברי בהנחיית שמואל שאול
פתיחה- אוקטובר 2013

על השמאניזם העברי

מיומנותו של השאמאן היא התנועה בין העולמות והמפגש הבלתי אמצעי שלו עם הרבדים השונים של המציאות. מפגש זה הוא תמיד מפגש ישיר ויחודי, כלומר אין השאמאן עובד על פי תבנית קבועה אלא מסכים בכל פעם ללכת אל הלא נודע על מנת לפגוש ולראות את מה שיש באמת, ולכן גם בסיס עבודתו היא החוויה של הרגע, שהיא תמיד אותנטית ואמיתית ואינה מעורבבת עם פרי הדמיון.

השאמאניזם העברי מבוסס על עקרונות הקבלה וקשור לרוחו של משה רבינו. על פי  תורת הקבלה קיימים 4 רבדים של מציאות, ארבע עולמות, אלו משולים לפרדס, ראשי תיבות של פשט, רמז, דרוש סוד. נשתמש באנלוגיה למבנה ונלמד במהלך הקורס לעבוד בארבע רמות של תודעה, לנוע בארבע עולמות. העולם הגשמי הכולל בתוכו את הרבדים הרגשים מנטליים ופסיכולוגיים, העולם הסמלי הכולל בתוכו את הקודים של הבריאה, העולם האנרגטי, עולם גופי האור, ועולם הכוונות העולם שעל פיו נעה הרוח.

שער החלימה

"פעם חלם צ'ואנג-טסה שהוא פרפר המתעופף ברפרוף כנפיים, שמח בעצמו ועושה מה שליבו חפץ,

הוא לא ידע שהוא צ'ואנג-טסה. לפתע הקיץ משנתו ומצא את עצמו צ'ואנג-טסה שאין לטעות בו.

שוב לא ידע אם הוא פרפר בחלומו של צ'ואנג-טסה, או צ'ואנג-טסה בחלומו של פרפר." ( מתוך "קולות האדמה".)

את השנה הקרובה נקדיש לשער החלימה ונשלב בו את הכלים השונים של ההליכה בפרדס כלומר את העבודה בארבע רמות התודעה של המציאות.

שער החלימה הוא השער הבסיסי והראשוני בעולם השמאני, שכן תודעת החלימה היא דוגמא מוחשית וקונקרטית למעבר תודעה למציאות אחרת שקורה בה הכל ומתקיים בה הכל. על פי הגישה הרוחנית זו הקבלית וגם זו השמאנית האמת של תודעת החלימה קרובה יותר לאמת של הנשמה מאשר המציאות של העולם הגשמי, ולכן ליכולת לפתח את אומנות התנועה, אומנות החקירה ואומנות הגילוי בחלימה יש ערך עצום בחניכה השמאנית.

במהלך הקורס אנחנו נעבור בשער החלימה ונלמד להתייחס אליו בכלים של הפרדס: בשלב הראשון אנו נתייחס לתוכנו של החלום, לעולם הרגשי והמנטלי שהוא מציג וכלל ההתרחשויות שבו, בשלב השני אנו נלמד את שפת החלום שהיא בעיקרה סמלית ומשתמשת בסמלים ומטפורים אישיים וקולקטיבים, זהו ענף גדול, רחב ומופלא שמוסיף עומק עצום לעולם החלימה. בשלב השלישי אנחנו נלמד לנוע במרחב האנרגטי של החלום ונלמד דרך זה לזהות סוגים שונים של חלומות, ובשלב הרביעי נלמד לנוע במרחב הרוחני של החלום, נלמד לגלות את האורות שמביא החלום, ואת האפשרות למשוך אורות אלו אל המציאות הגשמית.

בשלבים יותר מתקדמים של הקורס נפתח כלים מתקדמים לעבודה עם תודעת החלימה, כלים אלו יהיו: שיפור הזיכרון של החלימה, לכוון כוונות דרך החלום, חלימה קבוצתית, מפגשים אינטראקטיביים בחלום, וחלומות צלולים.

 

העבודה במהלך הסדנה היא אישית ולכן כל משתתף בסדנה מתחייב לנהל מחברת חלומות במהלך כל הסדנה, לעשות מאמץ באיסוף ותרגום החומר מתודעת החלום שלו.

משך הקורס:  30 שיעורים של 4 שעות

2 תגובות על ללכת בפרדס – שער החלימה

  1. מאת כרמית מרציאנו‏:

    האם תתקיים השנה התוכנית הזאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *