מסע רוחני למונגוליה – אל רועי האיילים ושבטי הקזחים

בהנחיית אוריין שביט ושמואל שאול
המסע המלא 6 – 29 לאוגוסט 2017
המסע לרועי האיילים 6 – 21 לאוגוסט 2017

בהנחיית אוריין שביט ושמואל שאול
המסע המלא 6 – 29 לאוגוסט 2017
המסע לרועי האיילים 6 – 21 לאוגוסט 2017

מונגוליה היא אחת מהמדינות המופלאות בעולם. מרחבים אינסופיים, נופים מדהימים, תרבות אותנטית שבה רוב האוכלוסיה עדיין שומר על חיי הנדודים שלו, אמונות בודהיסטיות שהגיעו למונגוליה דרך טיבט והודו , ופרקטיקה שמאנית עתיקה.
זהו לא סתם מסע אלא מסע רוחני, המשלב עבודה פנימית ותהליך אישי עם עבודה עם הטבע, המרחב והמקום ברבדים שונים: הפיסי, הסמלי, האנרגטי והרוחני. במהלך המסע כל משתתף יעבור תהליך חניכה אישי, ויעבור חוויה הוליסטית במפגש עם מונגוליה ברובד עמוק ואינטימי.
הפעם בחרנו לצאת אל שבט הטייגה האדומה ולבקר את אנשי הטסאטאן, ומשם להמשיך על מערב מונגוליה ולבקר את שבטי הקזחים הידועים בגלל השימוש שלהם בעיטים לציד.
בחלק הראשון והעיקרי של המסע נצא אל אנשי הטסאטאן, ותרגום השם לעברית: רועי האיילים. הם חיים בצפון אזור אגם חובסגול שבמונגוליה, והגיעו במקור מרוסיה עד למונגוליה, הם אחרוני רועי האיילים בכל העולם. השבט שמר על אופיו ויחודו משום שהוא חי באזורים מבודדים של ההרים, במקומות שכלי רכב לא מגיעים אליהם.
כבר מאות שנים ששבט הטסאטאן עוסק בגידול וביות של איילי צפון. בני השבט חיים מהאיילים ומשתמשים בהם לכל צורכי היום יום שלהם. בנוסף לשימוש בהם לרכיבה ולהובלת מטען, הם גם מכינים לבוש מעורות האיילים, אוכלים מוצרי חלב ושותים את חלב האיילות ומומחים בגילוף כלים שונים מהשנהב שבקרני האיילים. אפילו מצואת האיילים הם מייצרים חומר בעירה לחימום בחורף.
הם נאבקים על קיומם ועל הישרדותם של האיילים שלהם, שהולכים ומתמעטים בטבע. היעלמות האיילים גורמת לרבים מהם להחליף את חיי הנוודות בחיי העיר המודרנית. הם טוענים שאם ייעלמו האיילים שלהם, ייעלמו אנשי הטסאטאן, ואיתם גם תרבותם.
המסע אל רועי האיילים היא הזדמנות נדירה להגיע לאחת התרבויות היחודיות שיש, קבוצת אנשים שביחד עם האיילים שלהם נושאים אור מיוחד שאין שני לו בכל כדה"א. הגעה למקום שכזה כעליה לרגל במסגרת מסע רוחני, היא אפשרות עצומה לנגיעה באורות מעמקים מהם יבקיעו חיים ויצירה חדשים.
כדי להגיע אל רועי האיילים יש לצאת לדרך במסע רגלי, נעזר בצוות מקומי ובסוסים שיקחו את הציוד וסוסי רכיבה שיעזרו לכל אחד להתאים את המאמץ הפיסי שלו לכושרו, נעלה לרגל עד שנגיע לשבט, שם נשהה כמה ימים ואחר כך נצא לדרכנו שוב בחזרה אל העיר מורון.
בחלקו השני של המסע נצא אל חלקה המערבי של מונגוליה אל הרי האלטאי, זהו האזור ההררי הגבוה של מונגוליה והנופים באזור זה מרהיבים ביופיים. לשבטים החיים באזור זה מוצא שורשים של שבטים טורקמנים, באזור זה נפגוש גם שבט הקזחים המפורסם בכך שהוא משתמש בעיטים לציד, השילוב של נופי בראשית, הרים גבוהים ויפים מרחבים ושבטים אותנטיים נותן חוויה ועמוקה, וגם כאן ביקור במקום של כזה בתוך מסע רוחני נותן נגיעה נוספת לעוד אחד מהאורות הנדירים שישי בכדור הארץ.

אוריין שביט – אוריין שביט- ציירת, יוצרת, חוקרת את שפת הסמלים באמנות, בעולם הטבע ובמרחבי החלום. לומדת ומלמדת קירבה ומפגש של לב.
מתרגלת ויפסנה שנים רבות, מטיילת ותיקה ושוחרת מסעות על פני האדמה, ובנופי הנפש והרוח.

שמואל שאול – חוקר ומלמד שמאניזם, זה המתמקד בכלים העבריים והמצריים, והמשלב בין הידע הקבלי לגישה השמאנית. מלמד בארץ וברחבי העולם מפגש בארבעה רבדים, פיתח סדנה מרתקת העושה אינטגרציה לידע זה למפגש אהבה ומיניות בין נקביות לזכריות. עובד עם התבונה של הטבע, עורך סדנאות בטבע ומסעות רוחניים בארץ ובעולם במשך 23 שנה. במשך שנים כתב במגזין חיים אחרים, ובעשר השנים האחרונות משדר ברדיו מהות החיים.

תכנית
תיאור מפורט מאד של המסלול אפשר לקבל באנגלית, זהו תקציר המפרט את הנקודות החשובות

7 לאוגוסט – יום 1
הגעה לאולן בטור וסיור בעיר הבירה
8 לאוגוסט – יום 2
נטוס למורון ומשם נמשיך בניסעה לעבר העירה Khatgal הנמצאת לחופו של אגם Khuvsgul אחד האגמים היפים ביותר במונוגוליה.
9 לאוגוסט – יום 3
Khatgal – Ulaan Uul נתחיל במסענו לעבר רועי האיילים, נצא לכיוון העירה הנידחת Ulaan Uul
10 לאוגוסט – יום 4
נמשיך בדרכינו אל Tsaagan Nuur
11 לאוגוסט – יום
ביחד עם סוסי משא וסוסיר רכיבה נצא אל סוף העולם
12-15 לאוגוסט – ימים 6 – 9
בארץ רועי האיילים, נמשיך ברכיבה והליכה ונגיע לארץ רועי האיילים, שם נפגוש את אחת מהקבוצות האתניות המיוחדות והנדירות שבפלנטה. נטייל באזור, נצא לסיורים עם אנשים המקום, ונטמיע את המקום עמוק בלבנו.
16 -17 לאוגוסט – ימים 10 –11
בצער רב ניפרד מהאנשים המקסימים ונמשיך בדרכנו לעבר Tsagaan Nuur
18 לאוגוסט – יום 12
חזרה ברכב לעבר Ulaan Uul
19 לאוגוסט – יום 13
נמשיך בנסיעה לעבר Khatgal
20 לאוגוסט – יום 14
ניסע למורון ומשם נטוס לאולן בטור, לאלו הממשיכים לחלק המערבי של המסע זו תהיה אפשרות נפלאה למנוחה ולמקלחת חמה וארוכה, אלו המסיימים את המסע בחלק זה יבלו את הערב אחרון של הם במונוגוליה.
21 לאוגוסט – יום 15
טיסה בינלאומית למי שחוזר, לשאר:
Ulaanbaatar – Ulgii -Sagsai , נטוס טיסה ארוכה מערבה לעבר Ulgii, נגיע אל נופיה המרביבים של מערב מונגוליה, משם נמשיך ברכב לעבר Sagsai
22 לאוגוסט – יום 16
Sagsai לעבר אגמי Khurgan and Khoton, בנופים נפלאים נגיע אל צמד האגמים, זו תהיה גם נקודת המוצא שלנו לטרק שנעשה באזור
23 -25 לאוגוסט – ימים 17 – 19
טרק בהרי האלטאי, נגיע אל מפל Baga Turgen, נחצה את נהר Zagastai, נגיע אל Biluut
26 לאוגוסט – יום 20
מ Biluut ל Ulgii
27 לאוגוסט – יום 21
טיסה חזרה לאולן בטור
28 לאוגוסט – יום 22
יום חופשי באולן בטור
29 לאוגוסט – יום 23
טיסה בינלאומית

הלינה באולן בטור היא במלון ובמשך כל שאר המסע או ב באוהלים. המסע כולל הליכה אבל תמיד יהיו לרשותי סוסי רכיבה שיאפשרו לאנשים למתוא את המאמץ הפיסי המתאים להם. המסע מיועד להרפתקנים, חוקרים כאלו שרוצים לבקר במקום בראשיתי ואינם מחפשים תנאי נוחות.

מחיר
עבור המסלול המלא – 4050 יורו
עבור החלק הראשון בלבד – 2700 יורו

המחיר כולל:
• טיסות פנימיות במונגוליה
• תחבורה
• מלון באולן בטור, Ghers ואוהלים בכל שאר המסע
• ארוחות
• טרק וכל הכלול בו
• ביקור בכל האתרים שבתכנית

המחיר אינו כולל
• כרטיס טיסה בינלאומי
• 115 יורו עבור קופת טיפים למסלול המלא, 75 יורו לחלק הראשון
• כל מה שאינו מצוין בתוכנית
• עלות הויזה למונגוליה
• טכס עם השמאן

לפרטים נוספים והרשמה טלפון: 054-6678998
דואר אלקטרוני: ila.love.academy@gmail.com

מי יתן וכל הברואים יהיו מאושרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *