מסע רוחני לטיבט ולהר קאילאש

כולל את הקפת ההר וגם ביקור במחנה הטיפוס של האוורסט

בהנחיית שמואל שאול
15 ליולי ועד ה 4 לאוגוסט 2018

מעטים ההרים בעולם המסוגלים להתחרות ברושם העמוק שמותיר הר קאילאש, ואף לא אחד בקדושתו. הר קאילאש, קאנג רימפוצ`ה בטיבטית (אבן-חן של שלג), הינו אתר העליה לרגל הקדוש ביותר ל-4 דתות שונות ומהווה נקודת מרכז רוחנית ללמעלה ממיליארד בני אדם. במשך אלפי שנים ראה קאילאש עולי רגל מכל קצוות תבל- הינדים ובני דת הג`ין מהודו, בודהיסטים ממחוזות בהימלאיה, ובני דת הבון מהרמה הטיבטית.
ההר נמצא בקצה המערבי של הרמה הטיבטית, גם היום המסע אליו הוא ארוך, ועדיין ההגעה אליו היא אחת החוויות המופלאות שאדם יכול לחוות, לקחת חלק בעליה לרגל החשובה והמרגשת ביותר שיש באסיה ואולי בעולם כולו.
הרמה הטיבטית, היא הלב של אסיה, ממנה יוצאים כל הנהרות הגדולים של אסיה, היא מקום משכנו של הבודהיזם הטיבטי, עם העומק הרוחני שבו, ושל דת הבון העתיקה. הנוף בה יחודי במינו ואין שני לו, רמה גבוהה שבדרומה רכס הרי ההימליה, וההר הגבוה בעולם, מרחבים אין קץ, נופי מדבר קר, עמקים, כפרים ציוריים, והבודהיזם הטיבטי שמקשט את המרחב בסטופות ודלגי תפילה.
השילוב של מסורת רוחנית ותרבותית מפוארת, מנזרים, כפרים עם נוף עוצר נשימה הכולל את ההרים המושלגים הגבוהים בעולם, וההר הקדוש באסיה ואתר העליה לרגל החשוב שבה הופך את הביקור בטיבט לחוויה יחודית, מופלאה ולאחד המסעות המרגשים שיש.

זהו לא סתם מסע אלא מסע רוחני, המשלב עבודה פנימית ותהליך אישי עם עבודה עם הטבע, המרחב והמקום ברבדים שונים: הפיסי, הסמלי, האנרגטי והרוחני. במהלך המסע כל משתתף יעבור תהליך חניכה אישי, ויעבור חוויה הוליסטית במפגש עם טיבט ברובד עמוק ואינטימי.

שמואל שאול – חוקר ומלמד שמאניזם, זה המתמקד בכלים העבריים והמצריים, והמשלב בין הידע הקבלי לגישה השמאנית. מלמד בארץ וברחבי העולם מפגש בארבעה רבדים, פיתח סדנה מרתקת העושה אינטגרציה לידע זה למפגש אהבה ומיניות בין נקביות לזכריות. עובד עם התבונה של הטבע, עורך סדנאות בטבע ומסעות רוחניים בארץ ובעולם במשך 23 שנה. במשך שנים כתב במגזין חיים אחרים, ובעשר השנים האחרונות משדר ברדיו מהות החיים.

יום 1
הגעה ללהאסה,
במרכז הרמה הטיבטית, בגובה 3650 מ', אל מול נוף הרים שמימי זוהרת להאסה, בירת טיבט ומקום מושבו של הדלאי למה לאורך ההיסטוריה. לאורך מאות שנים רבות נחשבה להאסה לעיר האסורה שכן זרים לא הורשו לבקר בה, היא היתה עטופה במיסתורין ואור קסם. גם כיום לאחר ולמרות הכיבוש הסיני מרכזת להאסה את המקדשים והמרכזים החשובים לעם הטיבטי.
עם הנחיתה נסע למלון וניקח את היום הראשון בגבהים בקצב איטי כדי להתרגל לגובה.
לינה במלון

יום 2
להאסה
בבקר נבקר בארמון הפוטלה המתנוסס גבוה מעל העיר וממנו נוף מרהיב, ארמון זה שימש את השליטים הטיבטים החל מהמאה השביעית לספירה, אחר הצהרים נבקר במנזר Sera, מנזר מפואר, ואחד הגדולים של זרם המצנפות הצהובות, במנזר נפגוש את הנזירים החיים במקום ואם יתמזל מזלנו נצפה בהם מתרגלים את הפולמוס הטיבטי, שיטה שבה הם חוקרים את המציאות לעומקה דרך פולמוס רוחני. אם נרגיש טוב ומאוקלמים נצא להליכה בדרך עולי הרגל מסביב למנזר
לינה במלון

יום 3
להאסה
בבקר נבקר במנזר Drepung, בעבר היה זה המנזר הגדול ביותר של זרם הגלוק-פה, המצנפות הצהובות. למרות שהמנזר נפגע קשות במהפכת התרבות, עדיין הביקור בו מרתק, וניתר לבקר בכמה מבנים מהתקופה העתיקה של המנזר
משם נמשיך אל מקדש ה Jokhang, נקודת העליה לרגל המרכזית של להאסה והמקום המרתק ביותר בעיר, שם נפגוש את עולי הרגל שמגיעים למקדש, זו חוויה מרגשת ועמוקה. המקדש הוא הלב הפועם של העיר, והוא משמר את הרוח הבודהיסטית הנושבת בטיבט והביקור בו משאיר רושם עמוק ויחודי במינו
לינה במלון

יום 4
גיאנצה
נצא למרחבים היפים והמופלאים של טיבט, ונסע לגיאנצה, נעבור שני מעברי הרים גבוהים ונעבור באגם Yamdrok, זהו אחד מארבעת המקודשים של טיבט וצבע הטורקיז של המים הופך אותו לאחד המקומות היפים ברמה הטיבטית. לאחר כ 6-7 שעות נסיעה נגיע לעיר ונראה את המצבר העתיק המתנוסס מעליה, בהתאם לשעת ההגעה נבקר במנזר המקומי ואם כוחנו במותנו נעלה לתצפית מהמבצר
לינה במלון

יום 5
שיגאצה
נשלים את ביקורנו בגיאנצה ומשם נמשיך לשיגאצה, נעבור באזור הפורה של הרמה הטיבטית ונחלוף על פני כפרים ציוריים, בשיגצה נבקר במנזר Thasi Lhunpo ובשוק המקומי, מקום מצוין להנות מחפצי האומנות המקומיים וגם לקנות מזכרות אם לבנו חפץ בהם.
לינה במלון

יום 6
Shigatse – Saga
היום נתחיל למשוך מערבה בדרכנו אל ההר המקודש באסיה,
לפנינו נסיעה ארוכה, נסע בדרך הידידות, בדרך נוכל לפגוש באוהלי נוודים, בעדרי יקים, נעבור מעברי הרים, וגם נגפוש בנהר ה Brahamaputra שהוא אחד מהנהרות הגדולים באסיה

יום 7
Saga – Manasarovar Lake 4560m
היום נגיע לאגם המקודש ואחד המפורסמים והחשובים בטיבט. גם היום נסיעה ארוכה לפנינו, נחצה נהרות, נעבור ליד דיונות חול ונתקרב אל הגבול ההודי והנפלי, ונתחיל לראות חלק מהפסגות הגבוהות של ההימליה. בדרך נחצה את מעבר ההרים Mayum-LA, 5216מ'. כשנגיע לאגם נוכל לצפות לראשונה בהר קאילאש
לינה – Guest House

יום 8
Manasarovar – Darchen Village 4660m
בבקר נטייל באזור האגם וההר המושלג שלצדו Mt. Gurlamandata, הנוף באזור עוצר נשימה, נבקר גם במנזר Chiu ואחר כך נסיעה קצרה תוביל אותנו ל Darchen, נקודת המוצא שלנו להקפה מסביב להר הקדוש באסיה
לינה – Guest House

ימים 9 – 12
טרק מסביב להר קאילאש
זהו אולי אחד המסלולים המרגשים שיש בכלל, הקפה מסביב להר קאילש הוא חלומו של כל מאמין בודהיסטי, Cora המנהג שבו מקיף המאמין מקום מקודש נפוץ בכל העולם הבודהיסטי, בדרך כלל מקיפים המאמינים את המקדש, או סטופות מקודשות, אבל כאן הם מקיפים את ההר הקדוש באסיה, והם עושים זאת במסירות ובדבקות הגבוהה ביותר.
למרות שרוב עולי הרגל מקיפים את ההר ב 3 ימים, אנחנו נחלק את ההקפה ל 4 ימים, ועדיין זהו מסלול שעובר בגבהים שבהם החמצן דליל, והוא דורש מאמץ פיסי. המעוניינים יוכלו לשכור סוס או יק לרכיבה, כך שאין המסלול מיועד למיטיבי לכת בלבד.
נקיף את ההר עם כיוון השעון, הדרך מופלאה, החוויה מרגשת, הקפה מסביב להר קאילאש היא בהחלט אחת החוויות המופלאות שאדם יכול לחוות.
לינה לאורך בטרק – באוהלים בתנאי קמפינג
ביום האחרון של הטרק נחזור ל Darchen ומשם נמשיך בנסיעה ל Thirthapuri, שם יש אפשרות לרחוץ במי מעיינות חמים, סיום מושלם להקפה של הר
יום 13
Thirthapuri – Zanda town
ניסע דרך נוף יחודי במינו אל Zanda, בדרך תצורות נוף יוצאות דופן
לינה מלון 2 כוכבים

יום 14
יום באזור Zanda
נבקר במנזר Tholing ומשם ניסע לממלכת Guge העתיקה ונבקר בה בארמון החורף וארמון הקיץ
לינה מלון 2 כוכבים

יום 15
Zanda – Saga
נתחיל במסע מזרחה בחזרה לכיוון להאסה וניסע לכיוון Saga
לינה מלון 2 כוכבים

יום 16
Saga – Old Dingri
נצא מהדרך הראשית, ונתחיל במסענו לכיוון מחנה הטיפוס של האוורסט
נתקרב אל רכס הרי ההימליה ונראה כמה מהפסגות הגבוהות בעולם: Mt. Shishabagma 8012m, Mt. Lhotse 8501m, Mt. Cho Oyu 8201m והר האוורסט 8848מ', וגם נראה את האגם היפה Pikutso. אולד דינגרי הוא כפר קטן ואם יתמזל מזלנו ומזג האוויר יהיה טוב נוכל לצפות בשקיעה וזריחה בלתי נשכחות.
לינה ב Guest House

יום 17
Old dingri – Rongbuk
נתקרב אל מחנה הטיפוס של האוורסט, נגיע ל Rongbuk משם נוכל או ללכת ברגל אל הבייס קמפ של האוורסט או לשכור שרותיו של אוטובוס מקומי שיוביל אותנו לשם.
לאחר סיור במחנה הטיפוס של ההר הגבוה בעולם נחזור ל Rongbuk ונבקר במנזר המקומי
לינה באוהלים או בבית ההארחה במנזר

יום 18
בחזרה לשיגצה
נצא מוקדם בבקר כדי להגיע למעבר ההרים Gya wu la, 5150מ, ממנו תצפית מופלאה, פנורמה אל חמש פסגות שגובהם מעל 8000 מטר.
משם נמשיך לשיגצה

יום 19
חזרה ללהאסה
כדי לחזור באותה דרך ניקח הפעם דרך אחרת בחזרתנו ללהאסה, וניסע לאורך נהר הברהמהפוטרה
עד לבירת טיבט

יום 20
טרנספר לטיסה הבינלאומית

מחיר: 3250$
לא כולל מחיר הטיסות הבינלאומיות

המחיר כולל:
כל הסיורים כולל כניסה לכל האתרים המוזכרים בתכנית
תחבורה במיניבוס תיירים
לינה במלונות, גסט האוסים, ואוהלים
ארוחות בקר
כל הארוחות במהלך הטרק
כל האישורים הנדרשים למסע בטיבט

אינו כולל
הוצאות הנגרמות בגלל בשיבוש בתכנית בשל תנאי מזג אוויר,
מסי נמל
כל שאר הארוחות
ביטוח מטיילים
הוצאות אישיות
סוסי רכיבה או יקים לרכיבה לאורך המסע
תשר בסך 100$ לכל נותני השירות לאורך הדרך

לפרטים והרשמה:
Ila.love.academy@gmail.com
054-6678998
או 054-8141520 דורית (בין ה 17 לאפריל ועד ה 8 למאי צלצלו לדורית)

מי יתן וכל הברואים יהיו מאושרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *